Баскетболният „Спартак“ продължава без грешка в контролите (галерия)

29.09.2015 19:52

29.09.basket1

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) записаха трета поредна победа в контролите, след като тази вечер надвиха в зала „Балканстрой“ тима на „Академик“ (Благоевград) с 92:80 (23:16; 25:24; 23:17; 21:23). Това бе втора победа на плевенчани над благоевградските „студенти“, след като в първата възпитаниците на треньора Александър Дяковски надделяха с 68:93.

29.09.basket2
Дяковски започна със стартова петица Веселин Георгиев, Урош Величкович, Милован Савич, Димитър Маринчешки и Александър Груев, като по време на мача игрови минути записаха всички негови баскетболисти. Очаквано, „Спартак“ доминираше през целия двубой, а на моменти преднината му стигаше 20 точки. В последната четвърт „сините“ намалиха оборотите и позволиха на „Академик“ да навакса изоставането.

29.09.basket3
За спартаклии най-точни бяха капитанът Веселин Георгиев и Александър Груев с по 17 точки, като Георгиев успя да наниже три тройки. 15 точки добави Урош Величкович, с 13 се записа Самуел Франсис, а по 12 вкараха Денис Титов и Милован Савич.
Подготовката на плевенчани продължава с участието им в четиристранен турнир в Пловдив, който ще се проведе на 1 и 2 октомври. В него ще участват още домакините от „Академик“, „Левски“ и „Черноморец“.