Малко не стигна на „Спартак“ за първа победа в НБЛ

22.11.2014 20:49

22.11.basket

Черноморец постигна първа победа в НБЛ. В зала “Бойчо Брънзов” тимът на Радостин Иванов се справи със Спартак Плевен със 73:70 в мач от 7 кръг в първенството при мъжете, пише bball.bg. Бургазлии имат в актива си и 5 загуби, а плевенчани са с 6 поражения.
Илия Милутинович изведе Черноморец до успеха с 18 точки и 8 борби. Константин Коев добави 16 точки и 6 борби. Капитанът Богдан Боев се отчете с 12 точки и 6 борби. Срещу родния си клуб плеймейкърът Александър Дяковски завърши с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за общо 26 минути на паркета. Веселин Георгиев бе най-резултатен за Спартак Плевен с 18 точки и 3 борби. Михаил Танев остана с 13 точки и 6 борби.
През първото полувреме гостите бяха по-съсредоточени и на моменти дори повеждаха със 7-8 точки, но все пак бургазлии увеличиха оборотите и стигнаха до 35:39 след 20 минути игра. След паузата двата тима си спретнаха здрава битка, в която Георгиев и Танев оставиха лидерството в лагера на Спартак за 55:53 след 30 минути. През последния период обаче водени от Боев и Коев бургазлии се вдигнаха на щурм и обърнаха за крайното 73:70.
На 28 ноември Черноморец гостува на вицешампиона Лукойл Академик, а ден по-късно Спартак Плевен приема Черно море.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“