Спартак отстъпи в първия си домакински мач на шампионите от Лукойл Академик

02.11.2013 21:29

Basket

Баскетболният отбор на Спартак Плевен записа тази вечер в зала „Балканстрой” първата си домакинска загуба в новия шампионат. Баскетболистите ни отстъпеха с 74-101 на шампиона Лукойл Академик.
Отборите изиграха много равностойна първа четвърт с непрестанни смени на водачеството, като Спартак Плевен беше равностоен на класния си съперник и водеше с точка на почивката, а ключът към силната му игра беше високият процент от тройката – 8/13 (62%). След подновяването на играта „студентите” започнаха да поемат контрол над мача, като само за 10 минути натрупаха преднина от 17 точки. В началото на последната част разликата стана по-голяма от 20 точки. Шампионите от Лукойл Академик доиграха спокойно мача и си тръгнаха с победата.
За Спартак най-резултатен с 23 точки бе Джеймс Анакриън, 16 добави Алвин Етилопи, а с 13 завърши Веселин Георгиев.