В Брестовец: Откриват паметна плоча на единствения самурай, участвал в битките за Плевен
Кметство село Брестовец и Народно читалище „Наука 1927″ – Брестовец канят на откриване на паметна плоча на Сейго Ямадзава на 21 юни 2025г. в 13.00ч. в градинката на входа на село Брестовец (на пътя Плевен- Ловеч).
Сейго Ямадзава е японски офицер, генерал-лейтенант, самурай и барон. Той единственият самурай, който се бие за България в Руско-турската освободителна война (1877- 1878). Японският самурай участва като командир на взвод в битките при Освобождението на Плевен.
Паметната плоча е изработена и предоставена от мотосдружение “ Хан Крум“ със съдействието на масонска ложа „Мизия“, Кметство с. Брестовец и Народно читалище „Наука 1927“ с. Брестовец. Това информират за Плевен за Плевен организаторите на събитието.
НАЙ-НОВИ:
- Продължава партньорството на ДФСГ „Интелект“ с фирмите по дуалната форма на обучение
- Правителството предостави безвъзмездно за управление на Община Плевен сгради в тенис комплекса в „Кайлъка“
- За пета година: Продължават разкопките и проучването на „Никополската крепост“
- На 17 юли: РЗИ-Плевен с изнесено работно място в сградата на Община Пордим
- Забавно лято за децата от село Малчика - снимки
- Безплатни кинопрожекции с пътуващия фестивал „Филмирай“ в Плевен
- Вижте в кои райони на Плевен и област Плевен днес няма да има вода
- От 15 юли започва прием на заявления за регистрационен номер по избор
- През изминалото денонощие: Отново гасиха множество пожари в сухи треви и стърнища в Плевенско
- Зарядно устройство предизвика пожар в апартамент в ж.к. „Дружба“