Инициатива: „Пощенски кутии за добрини“ в В ИНУ „Христо Ботев“ – Плевен

11.04.2025 10:08

В ИНУ „Христо Ботев“ – гр. Плевен бе реализирана интересна инициатива, по идея на новите колеги в училището, която поставя акцент върху най-ценното – добротата.

Във входа на училището вече са поставени специални „Пощенски кутии за добрини“, обозначени с имената на всички паралелки от 1 до 4 клас.

Целта е учениците да имат възможност да пуснат своите добри думи и жестове към другите – напълно анонимно или с подпис. В кутията може да бъде споделено:

Добра постъпка, извършена от ученика или от негов съученик; Похвала към приятел, съученик или съученичка; Благодарност към учител или друг член на училищната общност; Мило послание, комплимент или позитивна мисъл, която може да зарадва някого.

Събраните послания ще бъдат отваряни периодично, а избрани от тях ще бъдат прочитани с цел да вдъхновяват и други към доброта, съпричастност и уважение.

Инициативата беше приета с голямо вълнение от ученици и учители и вече се радва на активност. Тя напомня на всички, че една усмивка, една добра дума или малък жест могат да направят деня на някого по-хубав, информират от ИНУ „Христо Ботев“ – гр. Плевен.

#тагове:

НАЙ-НОВИ: