Стартира проектът на Община Левски за „Енергийна ефективност в ОУ „Максим Горки” гр. Левски”
Стартира още един проект на Община Левски преди седмица. Проектът „Енергийна ефективност в ОУ „Максим Горки” гр. Левски” ще подобри енергийната ефективност на основната учебна сграда на ОУ „Максим Горки“, гр. Левски и сградата на физкултурния салон. Това ще намали разходите за енергия, емисиите на парникови газове и ще осигури по-добро качество на въздуха, условия за живот, обучение и работна среда на учениците и персонала на училището.
Проектът се изпълнява съгласно Договор на Община Левски за безвъзмездна финансова помощ № BG06RDNP001-7.020-0019-C01 от 03.01.2024г. по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020г., Процедура чрез подбор на проектни предложения № BG06RDNP001-7.020 – Енергийна ефективност „Реконструкция, ремонт, оборудване и/или обзавеждане на общински сгради, в които се предоставят обществени услуги, с цел подобряване на тяхната енергийна ефективност“ по подмярка 7.2. „Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура“ от мярка 7 „Основни услуги и обновяване на селата в селските райони“.
Кметът на Община Левски Любка Александрова, след оглед на работата по проекта, отбелязва на своята Фейсбук страница: „..Интересното е, че за първи път ще изпълним проект, който освен стандартните енергийни мерки на обществени сгради включва и поставянето на фотоволтаици върху покривите, като производствена енергия ще е само за нуждите на училището и се радвам, че именно учебно заведение е първият ни такъв обект.”
Проектът предвижда внедряване на енергоефективни мерки в основната сграда на ОУ „Максим Горки“ и сградата на физкултурния салон. Мерките за енергийна ефективност, които се предвижда да се изпълнят са: подмяна на дограма, топлоизолация на външни стени, топлоизолация на покрива и пода, както и изграждане на автономни термопомпени агрегата (въздух/въздух). Предвижда се поставяне на ВЕИ на покривите и на двете сгради с мощности 52,8 kWp за физкултурния салон и 55,6 kWp за учебната сграда, като произведената ел. енергия ще бъде само за собствени нужди и няма да се продава.
Стойността на проекта е 957 605,00 лв. без ДДС, като финансова подкрепа от ЕС е 100% безвъзмездна финансова подкрепа, от които 85% средства от Европейският земеделски фонд за развитие на селските райони и 15% Национално съфинансиране. Срокът за изпълнение е 30 месеца от подписване на договора, но не по-късно от 15 септември 2025г.
НАЙ-НОВИ:
- Световен ден на водата в ДГ „Калина“ - Плевен
- От 26 март: Временно ограничено ще е движението в района на кръстовището пред Историческия музей
- 1 841 деца са се родили чрез методите на асистираната репродукция от създаването на МЦ КИРМ “Св. Елисавета” – Плевен
- Приключенско-образователен лагер за деца ще се проведе в парк „Кайлъка“
- Първо място за отбора по футбол на СУ „Крум Попов“ на ученическите игри в област Плевен
- Да си спомним! На 25 март 1971 година е открит Нефтохимическият комбинат в Плевен
- Мистерия в Улпия Ескус! Мраморна скулптура от IIв. се завърна след 30 години в неизвестност…
- Множество награди и високи постижения за учениците от ИНУ „Христо Ботев“ - Плевен
- Техника и оборудване изгоряха при пожар в кухня на магазин в Червен бряг
- В Плевен: Отпадъци горяха в местността „Момин геран“ и на улица „Гургулят“