Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир за жени в Италия

24.10.2024 16:43

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.

17-годишната българка победи след обрат Джорджия Крачун (Румъния) с 3:6, 7:5, 6:2 за два часа на корта.

Националката загуби първия сет, а във втората част преодоля пасив от 1:4. Тя изравни 4:4, след което взе подаването на румънката за 6:5 и при свои сервис направи 7:5, за да прати двубоя в трети сет. В него тя поведе с 3:1, а със серия от три поредни гейма затвори срещата с третия си мачбол.

В спор за място на полуфиналите Денчева ще играе срещу представителката на домакините Федерика Урджези, информира бгтенис.