Второто издание на Фермерския пазар в Плевен събра отново производители от региона и страната
Двойно повече участници – над 30 фермери, земеделски производители и занаятчии от региона и страната, участват във второто издание на фермерския пазар днес /18 октомври/ в Плевен. Организатор на събитието е Община Плевен, съвместно с общинската фирма „Тибор“ ЕАД и със съдействието на социалната платформа „Фермерски пазар ОТ БГ“. Пазарът е всеки трети петък на месеца, започва в 10,00 часа и продължава до 18,00 часа. Мястото е в района на Кооперативния пазар.
Асортиментът върху щандовете този месец е още по-богат. Отново могат да бъдат намерени сирене и кашкавал, мляко и млечни продукти, катък, колбаси, пчелен мед, билки, комбуча, жив оцет, зеленчуци, тахан, козметика от лавандула, сиропи и сладка от арония, вино, шафран, тикви и други интересни продукти. Участниците в пазара отговорят и на въпроси за качеството на предлаганите храни и изделия.
На финала отново ще има томбола, в която един от посетителите, закупил нещо от щанд на пазара, ще получи като награда торба с продукти от всички изложители.
Информация и снимки: Пресцентър на община Плевен
НАЙ-НОВИ:
- Кристина Несторова представя Плевен на Конкурса „Мис България“ утре вечер
- Спортните клубове с детско-юношески школи подават документи за финансиране от общинския бюджет до 31 януари
- За 3 март: Конкурс за детска рисунка обявяват Община Плевен и РВИМ - Плевен
- В област Плевен: 58 катастрофи и 12 тежко ранени от началото на 2025 година
- Започна плащането на местни данъци и такси в Плевен за 2025 година
- Вижте къде днес няма да има вода в райони на Плевен и в област Плевен...
- Росица Денчева се класира за полуфиналите на двойки на турнира от категория J300 в Траралгон
- Трима откраднаха храна, цигари и пари от автомобил в плевенско село
- След детска игра: пожар в сграда в Червен бряг засегна и два автомобила...
- В плевенско село: Засякоха 16-годишен неправоспособен шофьор с кола без номера