Ръководство за закупуване на нови и използвани музикални инструменти
Да знаете как да купувате музикални инструменти е една от първите стъпки за тези, които искат да се научат да свирят като хоби или професионално. Важно е винаги да избирате правилното оборудване, особено ако тепърва започвате.
Може би мислите да си купите нов инструмент? Или може би трябва да спестите пари и търсите нещо използвано, разбира се, в добро състояние. Нека разгледаме и двата варианта.
Как да закупите нови музикални инструменти
Разгледайте видовете и моделите
Преди да мислите за марки или магазини, трябва да намерите правилния инструмент за вас. Това изисква добро проучване. Не се заблуждавайте от рекламата: много варианти ще са добри, но все още може да не са подходящи за вас. Определете точно музикалния инструмент, на който искате да свирите – може би предпочитате ударните инструменти, клавишните или пък китарите? Изберете правилно според вашия интерес.
Помислете какъв звук искате да направите и как ще го постигнете. Електрическите китари, например, предлагат доста различни тонални възможности. Затова помислете внимателно какъв звук искате да получите от вашия инструмент. В противен случай други опции може да са по-евтини и да служат на вашата цел.
Намерете информация за марки
Ще ви бъде полезно да разберете кои са доминиращите марки във вашата музикална ниша, но имайте предвид, че не е нужно да се ограничавате до тях. Не забравяйте да погледнете историята на марката и да чуете какво мислят другите потребители за нея. Също така си струва да проверите имената, които любимите ви музиканти харесват.
Проверете отзивите
Винаги проверявайте какво казват за инструмента на продуктовата страница или в блогове и форуми. Без тази стъпка няма как да закупите музикални инструменти, освен ако не искате да разчитате на късмет. Други купувачи могат да коментират подробности, които не са посочени в обявата или дори за които не сте се сетили.
Мислете дългосрочно
Виждате ли се да свирите на инструмент след пет години? Дори и да купите друг дотогава, важно е да можете да се доверите на това, което държите в ръцете си дълго време.
Инвестицията в издръжливост обикновено е по-скъпа, но си заслужава. И качество също. Дори тези, които свирят само за хоби, в крайна сметка достигат ниво, което изисква по-добро качество на звука.
Как да закупите използвани музикални инструменти
Много хора наистина продават това, което вече не използват, а някои магазини дори се специализират в това посредничество. Това е по-евтин вариант, идеален за тези, които започват да се запознават с идеята да свирят.
Потърсете референции на продавача
Това е ориентация, подобна на гаранцията за сигурност на онлайн магазините, но в този случай включва хора, които не са свързани с никоя компания. Именно поради тази причина продажбата крие допълнителен риск.
Ако се свържете чрез платформа, не забравяйте да проверите отзивите и оценките на продавача. В някои случаи си струва да говорите с други хора, които вече са купили от вас.
Поискайте снимки и видео
Продуктовите изображения винаги са от съществено значение при онлайн продажбите, но още повече, когато става дума за употребявано оборудване.
Дайте предпочитание на обяви, които вече включват много снимки, и не забравяйте да поискате повече, ако смятате, че е необходимо. Идеята е да няма неприятни изненади, когато държите инструмента в ръцете си за първи път.
Закупуването на музикални инструменти втора ръка може да бъде по-евтино, но е по-рисковано, защото не можете да бъдете сигурни, че качеството на инструмента ще се запази за дълго.
Помислете за аксесоарите
Освен че знаете как да пазарувате музикални инструменти, ще се справите добре, ако знаете как да пазарувате аксесоари. В зависимост от това какво искате да правите с вашата музика, ще ви е необходимо различно спомагателно оборудване, а закупуването на употребявано е добър начин да спестите пари. Много музиканти продават леко използвани аксесоари, както и магазините за втора употреба.
Ако е възможно тествайте
Ако наистина е невъзможно да се тества, опитайте да помолите продавача да запише видео, възпроизвеждайки нещо. Поискайте да чуете всичко, което има най-голямо значение: клавиши, струни, примки, каквото и да е. Записите не са същите като да ги чуете на живо, но е по-добре от нищо.
НАЙ-НОВИ:
- Военнослужещи от Сухопътните войски оказаха помощ за справянето с водната криза в село Татари
- Онлайн празник в ИНУ "Христо Ботев" съвместно с детски градини - снимки
- Община Плевен обявява публичен търг за отдаване под наем на 13 бр. обособени търговски помещения
- Откритата педагогическа ситуация по предприемачество в ДГ "Трети март" – Плевен/снимки/
- От днес в Кнежа стартира благотворителната кампания "Купи и дари"
- Йоана Константинова е четвъртфиналистка на сингъл на турнир от категория J300 в Мексико
- Новият брой на списание "Пламък" е посветен на творци от Плевенския край
- Д-р Илия Крачунов: Жените са по-загрижени за белодробното си здраве от мъжете
- Среща с проф.д.ю.н. Атанас Семов ще се проведе днес в Плевен
- От днес е в ход третата кампания „Безопасно шофиране през зимата“