Сребро за лекоатлетите на МГ “Гео Милев“ Плевен и 19 медала

27.06.2024 14:41

На 22-23 юни в град Сливен на стадион „Хаджи Димитър“ се проведоха училищните финали по лека атлетика за юноши 8-10 клас, където участваха 10-те най-добри отбора от различните зони. Отборът на МГ „Гео Милев“  – Плевен се класира на II-ро място в отборното крайно класиране. Най-силно се представи Кристиян Атанасов от 10а клас, който спечели 3 от 3 индивидуални медала. Той спечели сребърен медал в тласкането на гюле с резултат от 13.33м. и бронзов медал на дълъг скок с 5.80м.

Йоан Орозов от 8а клас спечели 2 сребърни медала в дисциплините 100 и 200м гладко бягане с резултат съответно – 10.86 и 26.08 секунди.

Кристиян Цанев от 9а клас е със сребърен медал от скок на височина със 185см.

Преди последната дисциплина 2, 3 и 4 отбор бяха с изравнен брой точки от училищата на Варна, Русе и Плевен. И всичко трябваше да се реши от щафетата 4х100м. Там щафетният отбор на МГ се пребори за първото място, печелейки златните медали в състав – Пламен Цветанов(9г), Кристиян Атанасов(10а), Виктор Ванев(10в) и Симеон Петров(10а) с резултат 47.32., с което спомогнаха утвърждението на II-то място. Ръководител на отбора на лекоатлетите е Мариян Георгиев.

Това информират за Плевен за Плевен от отбора ни.