„Синя зона” в Плевен няма да работи на 2 май
Със заповед на кмета на Община Плевен д-р Валентин Христов се преустановява режима на платено паркиране на пътни превозни средства в обособените зони за почасово платено паркиране /Синя зона/ на територията на гр. Плевен на 02.05.2024 г. В посочения ден /четвъртък/ на местата в „Синя зона” ще може да се спира безплатно.
Издадената заповед е на основание чл. 44, ал.2 във връзка с чл. 44, ал.1, т.1 от Закона за местното самоуправление и местната администрация и чл. 31а от Наредба № 3 за обществения ред при използване на пътни превозни средства на територията на община Плевен.
Паркирането трябва да става съгласно изискванията на Закона за движение по пътищата. Нарушителите ще бъдат санкционирани, а пътните средства – репатрирани с автомобил тип „паяк”.
Това информират от Пресцентър на община Плевен.
НАЙ-НОВИ:
- Не дадоха ход на дело срещу четирима, обвинени в "трафик на хора"...
- В ОУ „Христо Ботев“, село Глава се проведе открит урок в новоизградения СТЕМ център
- Мотофрезата като мултифункционален инструмент
- На среща в Плевен: координират действия срещу популацията на комарите по поречието на Дунав
- Представиха проекта за Бюджет`2025 на Община Плевен на публично обсъждане
- Вижте културните прояви в Плевен за седмицата от 28 април до 4 май...
- В Плевен: До края на май слагат 10 нови спирки, за още 80 кандидатстваме за проектно финансиране
- В центъра на Плевен: 4 от проверените 8 летни градини към заведения са в нарушение
- В Плевен ученици представят свои рисунки, посветени на работата на полицията
- След пожар: Бързата намеса на огнеборците спаси трактор в село Татари от изгаряне