41 медала за „Спартак 14“ на Националното първенство по шотокан карате до

02.03.2024 11:49

Националното първенство по шотокан карате до за 2024 година се проведе в Пловдив на 24 и 25 февруари 2024 г. В него взеха участие 26 клуба от цялата страна. Спортен клуб по карате „Спартак 14“ се класира на четвърто място в комплексното класиране с 10 златни 12 сребърни и 19 бронзови медала. С 25 състезатели, клубът ни спечели 41 медала!

Традиционно състезателите на клуба взеха участие в голяма част от състезателните дисциплини, а националното първенство беше и селективно за участие в Европейското първенство, което ще се проведе в Унгария в средата на месец април.

В това първенство взеха участие само състезатели с кафяви и черни пояси – тоест, най-високо ниво на подготовка на участници в състезание . На 9 и 10 март ще се проведе и националното първенство за състезатели, които имат техническо ниво под кафяв пояс.

Резултатите на състезателите са:

Златни медали

10-11 г. до 34 кг. – Максимилиан Кошериков, кумите шобу санбон

10-11 г. над 40 кг. – Александър Иванов, кумите шобу ипон

12-13 г. до 43 кг. – Дариан Абди-два златни- кумите шобу ипон и шобу санбон

12-13 г. над 53 кг. – Денислав Трифонов – два златни – кумите шобу ипон и шобу санбон

14-15 г. до 57 кг. – Петър Станчев, кумите шобу санбон

16-17 г. над 73 кг. – Тихомир Тодоров, шобу кумите санбон

16-17 г. Опен – Галена Валентинова

12-15 г.Отбор кумите до 57 кг.- Петър Станчев, Йоан Тонов, Станислав Станчев, Виктор Павлов.

14-15 г.до 57 кг.-Петър Станчев, кумите шобу ипон

12-15 г.Отбор кумите до 57 кг.-Йонан Михайлов, Ивайло Василев, Дариан Абди, Кристиян Костов

16-17 г.над 57 кг.-Галена Валентинова, кумите шобу санбон

18-20 г.до 70 кг.-Максимилиан Рупчански, кумите шобу санбон

Над 21 г.до 80 кг.-Ивайло Боев, кумите  шобу ипон

16-20 г.Отбор кумите микс- Тихомир Тодоров, Галена Валентинова , Макси Рупчански, Васил Брайков, Великослав Василев

Бронзови медали

10-11 г.над 40 кг. -Людмил Славков, кумите санбон

12-13 г.над 53 кг.-Илия Мицев -два бронза , кумите шобу ипон и шобу санбон

12-13 г.до 43 кг.-Ивайло Василев-два бронза, кумите шобу ипон и шобу санбон

12-13 г.до 53 кг.-Кристиян Костов-два бронза, кумите шобу ипон и кумите шобу санбон

12-13 г.над 53 кг.-Християн Спиридонов, кумите шобу санбон

14-15 г.до 57 кг.-Станислав Станчев, кумите шобу ипон

12-15 г.Отбор кумите микс-Петър Станчев, Дария Петкова, Денислав Трифонов, Християн Спиридонов, Йоан Тонов

Над 21 г.Джу кумите-Калин Стефанов

Над 21 г.Отбор кумите микс-Ивайло Боев, Мирела Йолова, Калин Стефанов, Елка Панайотова, Тодор Тодоров

Треньорите Милена Кирниколова и Любомир Димитров изказаха задоволство от представянето на състезателите, а Кирниколова сподели:

„Ето това е нашият труд за 1 година -от февруари 2023 до февруари 2024 г. Много усилия, време и надежди костват тези постижения, повярвайте. Ден след ден една година се стараем да подобряваме техниката и психиката си, а това е нашият изпит, нашия тест. В  борбата със съдиите, опонентите и самите нас, да направим това, е истинска награда за труда ни! Това е едно отлично начало на юбилейната ни година – клубът отбелязва 10 години от създаването, което ще отбележим тържествено през месец ноември“

Както тя сподели, предстои сериозна подготовка на състезателите, спечелили квота за Европейското първенство по Шотокан карате-до , а за всички останали спортисти от клуба състезателната година е изпълнена с много турнири за опит.