Две подвижни комисии ще обслужват хората с увреждания в изборния ден
Две подвижни секционни комисии да работят на територията на община Плевен по време на изборите за Народно събрание на 2 април, решиха представителите на партии и коалиции в рамките на провелите се днес по покана на кмета Георг Спартански консултации. Те ще бъдат с номера 130 и
131 и ще обслужват хората с увреждания, които подадат заявления за гласуване с мобилни урни в срок до 18 март. Такова желание до този момент са изразили 23 жители на община Плевен.
Участниците в консултациите обсъдиха състава на секционната комисия в МБАЛ „Сърце и мозък” с номер 128, както и разпределението на членове в комисиите в УМБАЛ „Д-р Георги Странски” и Дома за стари хора – Бохот, откъдето се очаква да бъдат подадени заявки за гласуване. Подета беше и темата да се спазва т. нар. „джентълменско споразумение”, което се сключваше по инициатива на Георг Спартански, за разлепване на агитационни материали само на определените за целта места.
Представители на ДПС и „Български възход” не участваха в консултациите.
НАЙ-НОВИ:
- Последни четири дни за плащане на данъка върху доходите с отстъпка
- Равносметката днес: 34 сигнала за бомби в училища в община Плевен
- Районна прокуратура задържа мъж за държане на високорискови наркотични вещества
- ОколоСОНИК пътешествието на Пижо и Пенда в град Левски
- Непоказвани досега творби на Милко Божков в новата му изложба в Арт център - Плевен
- Вътрешният министър: Сигналите за бомби целят всяване на страх!
- Дете от ИДГ "Гергана" е сред отличените в националния конкурс "Картичка за мама"
- „Ден на европейските автори” в ДГ „Слънце”, град Левски
- "Възраждане" дава най-важното нещо в едно общество - визия, мечта и надежда за бъдещето!
- Сигналите за бомби в плевенски училища продължават. Вече са над 10!...- обновена