Учениците от ИНУ „Христо Ботев“ отбелязаха тържествено Националния празник – снимки
3 март 1878 г. е дата, променила цялата история на българския народ. Ден на заслужена национална гордост! Празник скъп на свободата! Учениците от ИНУ „Христо Ботев“ – Плевен отбелязаха тържествено Националния празник на Република България.
Цветелин Горанов – директор на училището, поздрави всички ученици и служители и им пожела винаги да носят в себе си българския дух и да се гордеят, че са българи. Да знаят и помнят своята история, да уважават род и родина и да пазят българските традиции.
Директорът награди класираните на първо, второ и трето място ученици в проведения по повод 3 март конкурс „С любов към родината“ и им благодари за отличното представяне, както и на всички останали участници за красивата изложба.
С кратък рецитал и патриотични песни третокласниците и Вокална група „Ботевци пеят“ изразиха своята почит и преклонение пред подвига на загиналите за свободата на родината.
Патриотично чувство бликаше от сърцата на децата, облечени в национални носии.
Традиционно празничното честване завърши с кръшно българско хоро.
Информация и снимки: ИНУ „Христо Ботев“
НАЙ-НОВИ:
- Далия Петкова от град Левски с престижна награда от международен музикален конкурс във Варна
- Проф. д-р Николай Колев е преизбран за директор на Медицински колеж - Плевен
- Фонд „Социална закрила” ще финансира проект на Община Левски
- Фермерският пазар в Плевен с юнско издание този петък от 10.00ч.
- Обявиха победителите в Националния литературен конкурс „Георги Парцалев – българският рицар на смеха“
- За любителите на предизвикателства: Гребане с туристически каяци на „Тотлебеновия вал“ в събота
- “Детски летен университет” в РБ “Христо Смирненски” – лято, пълно с вдъхновение, знание и творчество
- Художничката Гергана Иванова открива изложба в Художествената галерия на град Пордим
- Плевенчаните Ани и Венелин Георгиеви с награди от международен фестивал
- Щуро лятно забавление за малчуганите в Плевен - снимки