Бой прекъсна за десетина минути мача на Спартак и Локомотив – фотогалерия

19.11.2022 16:54

Локомотив (София) се класира за осминафиналите за Купата на България, след като победи с 4:1 като гост Спартак (Плевен). Близо 4 хиляди бяха феновете, дошли да стадион „Плевен“ да подкрепят любимия тим.

Спартак имаше лек превес само през първите 15 минути на мача, но на два пъти Преслав Антонов пропусна да отбележи.

След това Локомотив взе инициативата, като Юлиан Ненов откри резултата в средата на първата част, а преди почивката Антонио Вутов удвои. В началото на втората част “железничарите” реализираха набързо два гола, дело на Карлос Енрике и Илия Димитров. В края на мача Васил Шопов намали резултата, с което оформи и крайното 4:1 в полза на гостите.

Футболния празник помрачи неприятен инцидент, предизвикан от сектора на феновете на гостите, при  който пострадаха леко двама от служителите на охранителната фирма. Срещата бе прекъсната за десетина минути заради бой, в който трябваше полицията да се намесва.