Спартак победи Литекс на стадион „Плевен“ с 1:0

04.11.2022 16:37

Спартак (Плевен) победи Литекс на стадион „Плевен“ с 1:0 в сблъсък от 16-ия кръг на Втора професионална лига. Попадението реализира Преслав Антонов в 71-та минута..

През първото полувреме в рамките на две минути Стефан Христов имаше две възможности да стреля към вратата на гостите от Ловеч, но опитният футболист не успя да затрудни Марин Орлинов.

Втората част започна със сериозна опасност пред вратата на Литекс. Васил Шопов се озова на добра позиция в наказателното поле. Опитният халф не се забави и стреля по земя, но Марин Орлинов се намеси решително.

В 71-ата минута футболистите Спартак (Плевен) стигнаха до първия гол в сблъсъка, след като Преслав Антонов се възползва от неразбирателство между Георги Радев и Марин Орлинов, успя да отнеме топката и на празна врата да вкара поредния си гол във Втора лига. Попадението се оказа решаващо за поредната победа на Спартак.