Петър Ванков: Знаем какво трябва да подобряваме в Спартак и работим за това.

12.09.2022 14:15

ОФК Спартак запази лидерската позиция след вчерашното 2:1 над Витоша (Бистрица) на стадион „Плевен“. Двубоят е от деветия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига.

Ето и мнението за срещата на помощник треньора на плевенският тим Петър Ванков.

„Получи се здрава битка. След като поведохме с 1:0, можехме бързо да затворим мача. Пропуснахме да вкараме обаче головите положения, които създадохме. Оттеглихме се на почивка със заслужена преднина. През второто полувреме търсихме второ попадение, имахме такива възможности, но отново не ги оползотворихме. Постепенно се прибрахме и заложихме на контраатаки. Допуснахме обаче елементарна грешка, от която дойде попадението на Витоша за 1:1. След него нашите футболисти се вдигнаха, вкараха втори гол, имаха шанс да реализират поне още два. Не изпадаме в еуфория от позицията ни в класирането. Знаем какво трябва да подобряваме и работим за това. Излизаме за всеки мач с нагласата да го спечелим. Колкото сме по-нагоре в таблицата, толкова по-добре. Увереността и самочувствието ни нарастват с всеки двубой. Надмогваме кадровите проблеми и радващото е, че момчетата, които влизат на местата на отсътващите се справят по най-добрия начин. За пореден път усетихме подкрепата на феновете ни. Благодарим им“.