Спартак победи Монтана като гост с 0:2!

06.09.2022 20:26

Двубоят започна равностойно като първите 10 минути двата отбора размениха по едно опасно положение. В 13-тата минута обаче, при една от контраатаките на Спартак, Васил Шопов бе изведен зад гърба на защитата и остана сам срещу вратаря на домакините. Той подаде към Васил Божинов, който на празна врата вкара за 0:1.

Спартак продължи да играе тактически зряло и до края на полувремето направи още няколко опасни контраатаки.

При равностойна игра премина и първата четвърт на второто полувреме след няколко направени смени и от двамата треньори. Така се стигна до 74-тата минута, когато Шопов – безспорно най-добрият играч в този мач, получи пас на границата на наказателното поле и с мощен изстрел от дистанция разстреля Петър Петров за 0:2.