Един златен и три бронзови медала за каратистите на „Спартак“ – Плевен от международен турнир

22.10.2021 15:22

Плевенският клуб по карате „Спартак“ е участвал в един от най-големите международни турнири по карате в България – София Опен. Организатори са били КК „Цанев“ и Българска национална федерация „Карате“. Турнирът събра над 500 състезатели от 7 държави, информира Милена Кирниколова, треньор в плевенския клуб.

Плевенчани са участвали с 9 състезатели и са спечелили 1 сребърен и 3 бронзови медала.

Вицешампионка в дисциплината кумите 12-13 г. девойки, категория до 44 кг. е станала Росица Донева. Бронзови медали са спечелили Тихомир Тодоров – 14-15 г. юноши, дисциплина кумите над 63 кг., Габриел Рупчански – мъже над 18 г. , дисциплина кумите, до 75 кг. и отборът по кумите при юношите в състав Максимилиан Рупчански, Тихомир Тодоров и Дамян Ников.

„Този турнир е ежегоден и винаги е голямо предизвикателство да участваме, защото нивото е много високо“, коментира Милена Кирниколова. „Това е стимул за състезателите ни да работят върху грешките си и да израстват“, дпбави тя.