Плевенските огнеборци сa втори на турнир за купата на Българската федерация по пожароприложен спорт

14.10.2021 14:09

Плевенските огнеборци се класираха втори на турнира за купата на Българската федерация по пожароприложен спорт. Това става ясно от крайното класиране, обявено днес от Пресцентъра на МВР.

Независимо от лошото време, огнеборците от област Стара Загора демонстрираха високо спортно майсторство, отборен дух и завиден феърплей. Те спечелиха безапелационно поредното издание на купата на Българската федерация по пожароприложен спорт.

Втори в комплексното класиране се нареди отборът на РДПБЗН-Плевен. Християн Христов успя да преодолее конкуренцията и да постигне резултат от 15,72 секунди при изкачването на кулата с щурмова стълба.

В оспорваната конкуренция силите на пожарникарите от Враца стигнаха до бронзовите отличия в комплексното класиране.

Неблагоприятните метеорологични условия попречиха да се проведе дисциплината „100 м пътека с препятствия“. Тази година домакин на купата на Българската федерация по пожароприложен спорт бе Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.

Снимки: МВР, Пресцентър