Пътник пострада при катастрофа на третокласен път в област Плевен
Пътник пострада при катастрофа на третокласен път в област Плевен, съобщават от Пресцентъра на ОДМВР-Плевен.
На 7 май 2021 година на около 700 метра от табелата за начало на село Горни Дъбник е самокатастрофирал в крайпътно дърво лек автомобил „Мерцедес ц 200“. Сигнал за инцидента е постъпил в 07:12 часа в РУ Долни Дъбник от НССПЕЕН – 112. На място е изпратен полицейски екип, който установява, че автомобилът е собственост и управляван от 31-годишен от село Писарово.
В колата са пътували и 28-годишен от същото село и 45-годишен от Плевен. Водачът е изпробван за употреба на алкохол с техническо средство „Дрегер алкотест 7410“ и уредът е отчел над 0.5 промила в издишания въздух.
31-годишният е приел показанията на уреда и е отказал да даде кръв за лабораторна обработка. Съставен му е акт по Закона за движение по пътищата. Шофьорът и 28-годишният са без опасност за живота. 45-годишният е транспортиран в УМБАЛ „Д-р Георги Странски“ – Плевен в тежко общо състояние и с опасност за живота. Уведомен е дежурен прокурор в РП – Плевен. Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 3 от НК. Продължава работата разследващ полицай.
НАЙ-НОВИ:
- Александър Николов с двугодишна стратегия за решаването на проблема с бездомните кучета
- С водосвет за здраве „Възраждане“ стартира кампанията за местните избори в Плевен
- В Областната администрация се проведе Обща трудова борса
- Дело за измама с чужда дебитна карта ще гледа утре състав на Плевенски окръжен съд
- Колекция от медали за шотокан карате клуб "Спартак 14" от Световното първенство и купа в Гърция
- Заради ремонти: Без вода на няколко плевенски улици и в ниската зона на Червен бряг
- От 5 октомври започва прием на заявления за регистрационен номер по избор
- За поредна година курсанти от ВВВУ „Георги Бенковски“ ще се обучават в партньорски военни училища и академии
- Днес се навършват 116 години от рождението на големия български народопсихолог Иван Хаджийски
- Времето: предимно слънчево, максималните темпeратури ще са между 24° и 27°