Отлични резултати за каратеките по Шотокан на Националното първенство за деца до 12 г.

30.03.2021 15:25

На 27 март в столичната зала Асикс Арена се проведе Националното първенство по Шотокан карате-до за деца от 7 до 11 г. В състезанието взеха участие 180 деца от 17 клуба.
Организацията беше съобразена с противоепидемичните мерки и на високо ниво.

Плевенския шотокан карате клуб „Спартак 14“ взе участие с 22 състезатели като 8 от тях бяха дебютанти на състезание от такъв висок ранг. Децата се справиха на нужното високо ниво при трудните условия за подготовка. Спечелиха 12 медала – 1 златен, 1 сребърен и 10 бронзови.
Национален шампион за 2021 г. в дисциплината санбон кумите момчета 10-11 г. 6-4 кю до 34 кг. Стана Йоан Тонов. С три категорични победи в кръговете , Йоан се изкачи на най-високото място на стълбичката. Сребърния медал спечели дебютантката Александра Иванова в същата дисциплина при 7-9 г. момичета, 9-7 кю, над 26 кг. След две победи и една загуба на финала, Александра за първи път се качи на почетната стълбичка за награждаване.
Бронзовите медали спечелиха : Максимилиан Кошериков, Александър Иванов, Людмил Славков и Илия Мицев – момчета 7-9 г., 6-4 кю, дисциплина санбон кумите. Теодора Иванова спечели бронз в дисциплината ката момичета 7-9 г., 6-4 кю. И при по-големите – 10- 11 г. деца, бронзови медалисти са Виктор Павлов, Йонан Михайлов, Надежда Рангелова, Дария Петкова и Мартин Първанов – всички те в дисциплината санбон кумите.
Отлично участие направи отбора ни по ката в състав София Стоянова, Кристиан Костов и Максимилиан Кошериков. От 12 отбора те се класираха на 5-то място. Отбора е сформиран тази година и дава индикации за още по-добри постижения занапред.
Следващия турнир, на който нашите състезатели ще мерят сили е ежегодния шотокан турнир „ Купа Пазарджик“, който ще се проведе в гр. Пазарджик на 8 май.