Над 90 състезатели от цялата страна премериха сили в Турнира по дуатлон за Купа „Плевен“

20.10.2020 12:27

Над 90 състезатели от 8 клуба по триатлон от цялата страна участваха в проведения в неделя Турнир по дуатлон за Купа „Плевен“. Част от тях се явиха за първи път в дисциплината дуатлон.

Организатори на спортното събитие, проведено в парк „Кайлъка“, бяха СК по триатлон „Борислав Доков“ и Община Плевен. Бе създадена перфектна организация, за да може турнирът да се превърне в празник за участниците и публиката.

И разбира се, плевенските състезатели завоюваха медали.

При най-малките Виктория Илиева финишира трета в Група Сладури, момичета. За първи път бе създадена такава група за деца под 7 години като имаше голям интерес. Малчуганите трябваше да изминат 0.2 км бягане, 2 км колоездене и 0.21 км бягане. В първа възрастова група /деца 10-11 г; дистанция: 1 км бягане – 5 км колоездене – 0.5 км бягане/ Валентин Илиев взе медал за второ място при момчетата. Преслав Петков и Мартин Иванов се класираха втори и трети в четвърта възрастова група, младежи 16 – 19 години.

Треньорът от СК по триатлон „Борислав Доков“ Иво Илиев се класира на първо място при мъжете Група 6.

Спонсори на събитието бяха Метро, Допелхерц, язовир „Карабаша“ и Еврокварц.

Снимки: СК по триатлон „Борислав Доков“ – Плевен