Два бронзови медала за плевенските триатлонисти от държавно първенство

14.09.2020 13:35
В Русе вчера се проведе Държавно първенство по триатлон на спринтова дистанция. Надпреварата беше организирана от Българска асоциация по триатлон и в нея взеха участие над 200 състезатели в 6 възрастови групи.
Плевенският клуб „Борислав Доков” взе участие с 9 състезатели. При най-малките дебютира Александър Петров, който се класира на 11 място в дистанцията 50 метра плуване, 2 500 метра колоездене и 500 метра бягане. При деца до 11 години на същата дистанция Валентин Илиев се класира 3-ти.
Във възрастова група до 13 години на дистанция 150 метра плуване, 10 000 м колоездене и 1 000 м бягане при момичета Ивона Ватова се класира на 7 място, а Георги Георгиев при момчета – на 20 място.
Във възрастова група до 15 години Преслав Петков се класира 4-ти, а Никола Лишев 9-ти.
При младежите Мартин Иванов финишира 7-ми, а при мъжете състезаващият се треньор на клуба Иво Илиев взе бронзов медал. Неговият съотборник Калоян Меразов е 23-ти.
До края на сезона остават 2 състезания – турнир по дуатлон в Карлово и турнир по дуатлон „Купа Плевен”, на който домакин ще бъде Спортен клуб по триатлон „Борислав Доков”. Надпреварата ще е на 18 октомври.
Снимки: Спортен клуб по триатлон „Борислав Доков”