Медали в първия старт за сезона на състезателите по карате от „Спартак“ – Плевен

25.02.2020 13:56

На 23 февруари се проведе традиционният турнир по карате  – по правилника на WKF в сръбския град Лесковац. Международния турнир „Ippon cup” събра над 600 състезатели от 4 държави – обичайно висок брой състезатели за началото на сезона.

Плевенският карате клуб „Спартак“ – Плевен взе участие с 9 състезатели, които донесоха 8 медала – 2 златни, 1 сребърен и 5 бронзови медала.

Златен медал спечели Габриел Рупчански – ученик на Спортно училище – Плевен, 10 клас, в дисциплината кумите. Той реализира 3 победи с убедителен точков резултат – пръва среща 4:1, втора среща – 5:0 и финал – 4:2 над опонента си от Сърбия. Габриел взе участие и в дисциплината отборно кумите при 16-17 г.юноши, където със съотборника си Иван Димитров ( от карате клуб Янтра – Габрово) спечелиха бронзов медал.

Златен медал спечели и Мирела Йолова в дисциплината ката при девойки 18-20 г.

С чудесно изпълнение на ката годжушихо – дай на финала и резултат 3:0, тя спечели поредното си златно отличие в тази състезателна дисциплина.

Най-малкият ни участник – 6 – годишния Евгени Лазаров направи успешен дебют и в двете състезателни дисциплини. Той се класира на 2 място в дисциплината кумите и на 3 място в дисциплината ката при момчета родени 2013 г.

Другите бронзови медали са на Александър Иванов  – 7 г. момчета, Йоан Тонов – 10 г. момчета и Максимилиан Рупчански – 12-13 г.юноши в дисциплината ката.

„Първият старт за сезона винаги е труден, но пък поучителен – каза треньорката на състезателите Милена Кирниколова. Виждаме грешки, поправяме ги и продължаваме напред. Оценката ми за представянето е добра, предвид многото боледуващи състезатели и дългата грипна ваканция, която прекъсна процеса за 10 дни. Мобилизацията на състезателите ни на този турнир беше отлична, въпреки трудностите в подготовката”.

Снимка: КК „Спартак“ – Плевен