Мъж влезе с взлом в дома на 28-годишна в Дисевица и я заплаши с убийство
На 15 октомври 2019 година в 00.15 часа във Второ РУ – Плевен е получен сигнал от 28-годишна от село Дисевица. За това информират от Пресцентъра на ОДМВР-Плевен.
Жената разказала, че 31-годишен разбил врата и прозорец и влязъл в къщата, където тя живее с трите си деца. Нападателят разхвърлял домашно имущество и покъщнина и отправил заплахи за убийство. 28-годишната успяла да избяга през прозорец и да се обади на тел. 112. При инцидента няма пострадали. Местопроизшествието незабавно е посетено от полицейски служители. Извършен е оглед.
Изяснено е, че 31-годишният е живял на семейни начала с потърпевшата. Той е установен в дома си в същото село и задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Уведомен е дежурен прокурор при РП – Плевен. За престъпление по чл.144, ал.1 от НК е образувано досъдебно производство. Продължава работа разследващ полицай.
НАЙ-НОВИ:
- Музей на открито в Плевен показва оръжия и униформи на български воини
- Окръжният прокурор и шефът на ГДБОП говориха на брифинг за разбитата престъпна група в Плевенско
- В истинска коледна работилница се превърна библиотеката на НЧ “Зора-1990“, село Победа - снимки
- Коледни светлини, заря и сладки изкушения за празниците в Гулянци - снимки
- В ДГ “Теменуга” - Плевен отбелязаха с тържество 10 декември
- Запалиха светлините на коледната елха в град Левски с празничен концерт, Дядо Коледа и Снежанка - снимки
- Зрелищен и провокативен „ТАРТЮФ“ с премиера на сцената на Плевенския театър
- Два медала за плевенчани на състезания по полицейска лична защита и карате
- Екип на Световната банка посети Плевен за оценка на бизнес средата
- Спортни събития, посветени на Освобождението на Плевен, започват днес