Сребро за девойките на МГ „Гео Милев“ – Плевен от Ученически финали по лека атлетика

28.06.2019 15:15

На 20 и 21 юни в гр. Сливен се проведоха Ученически финали по лека атлетика (8-10 клас). Плевен беше представен от Математическа гимназия „Гео Милев“ с два отбора юноши и девойки с ръководител Мариян Георгиев.

Девойките извоюваха отборното второ място. В индивидуалните класирания Теодора Спасова спечели шампионската титла в дисциплината скок височина (с резултат 150 см), а Полина Атанасова спечели бронзов медал с еднакво постижение на първата и втората.  Ивелина Кунова се класира на трето място на 100 и 200 метра гладко бягане (с резултати 12.62 сек. и 26.75 сек.).

Участничките в щафетата (4 х 100 метра) в състав: Радостина Ангелова, Полина Атанасова, Теодора Спасова и Емили Найденова, се окичиха със сребърните медали(с време 53.47 сек.). При юношите отборът на МГ зае седмото отборно място.