Първи медал за малък състезател на СКШ „Плевен XXI“

10.06.2019 8:39

Първи медал e завоювал един от малките състезатели на СКШ „Плевен XXI“ Александър Нанков на надпревара от Държавния спортен календар на БФШ 1928.

На провелата се от 6 до 9 юни Национална индивидуална купа „Търновско царство“ в местността Ксилифор Сашко натрупа 5 точки от 7 възможни в турнир Б – до 8 и 10 години и заслужено спечели бронзовия медал в своята възрастова група – момчета до 8 години, информират от плевенския клуб.
Неговите съотборници Станислав Петров и Цветан Иванов финишираха турнира съответно с по 4 и 3 точки в конкуренцията на 36 деца от цялата страна.

В турнир А – до 12 и 14 години Теодор Цветанов натрупа 4 точки и се класира на 4-то място при момчетата до 12 години. Теди стана 5-ти на Конкурса за решаване на шахматни задачи и спечели бронзов медал в блиц турнира.
Организатор на проявите бе ШК „Асеневци“ Велико Търново.