Златната Ивет Горанова добави пореден трофей във витрината си

15.01.2019 8:09

Спечелилите анкетата на БЛИЦ „Спортист на България до 18 години за 2018-а“ Мариела Костадинова и Панайот Димитров бяха наградени на бляскава церемония, провела се снощи в елитен столичен комплекс. Олимпийските шампиони по акробатика от игрите в Буенос Айрес триумфираха в оспорвана битка с Ивет Горанова и Александра Начева, които влязоха в призовата тройка.

БЛИЦ проведе анкетата с партньорството на Министерството на младежта и спорта и лично на министър Красен Кралев. Допитването до читателите на най-четената информационна агенция породи огромен интерес, като повече от 115 хиляди бяха подадените гласове. Aкробатите Мариела Костадинова и Панайот Димитров, които се окичиха със златни медали на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, са крайни победители с 26 328 гласа.

На второ място с 25 013 гласа завърши Ивет Горанова – бронзовата медалистка от световното първенство по карате за жени.

Големият талант на леката атлетика, която в последните две години пожъна редица успехи – Александра Начева, завърши трета с 23 850 гласа.