Ивет Горанова втора в анкетата „Спортист на България до 18 години за 2018-а“

10.01.2019 10:25

Олимпийските шампиони по акробатика от игрите в Буенос Айрес Мариела Костадинова и Панайот Димитров са крайните победители в анкетата на БЛИЦ „Спортист на България до 18 години за 2018-а“. Те триумфираха в оспорвана битка с Ивет Горанова и Александра Начева, които влязоха в призовата тройка. Първите десет в крайното класиране ще бъдат наградени на специалната церемония, която организираме на 14 януари от 19 часа в елитен столичен комплекс.

БЛИЦ проведе анкетата с партньорството на Министерството на младежта и спорта и лично на министър Красен Кралев. Допитването до читателите стартира на 4 декември и приключи днес.

В продължение на месец близо читателите на БЛИЦ гласуваха за 15 млади спортисти на възраст до 18 г. със сериозни успехи през 2018 г., които бяха излъчени от специална комисия на Министерството на младежта и спорта. Чрез допитването до читателите на БЛИЦ беше определено кой от тях е номер 1 за 2018-а.

Анкетата породи огромен интерес, като повече от 115 хиляди са подадените гласове. Победителите Мариела Костадинова и Панайот Димитров, които окичиха със златни медали на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, печелят с 26 328 гласа.

На второ място с 25 013 гласа завърши Ивет Горанова – бронзовата медалистка от световното първенство по карате за жени. Големият талант на леката атлетика Александра Начева е трета с 23 850 гласа.