Малките футболисти от СУ “Пейо Яворов“ триумфираха с Купа „Освобождението на Плевен“

11.12.2018 9:51

На 7 и 8 декември се проведе традиционният турнир в УСШ – Плевен по футбол за 3 и 4 клас Купа Освобождението на Плевен“, където СУ “Пейо Яворов“ – Плевен спечели първото място. В груповата фаза яворовци победиха съответно СУ „Иван Вазов“ с резултат 5:1 и НУ „Христо Ботев“ с 4:1.
Във финалния мач срещу ОУ „Патриарх Евтимий“ съпротива имаше само през първото полувреме, което завърши при резултат 1:1. През второто полувреме футболистите на СУ „Пейо Яворов“ вкараха още три безответни гола и спечелиха с 4:1. В този двубой два гола вкара Даная Лалова и по един Венелин Николов и Преслав Лазаров, което го направи най-ефективният играч на отбора. Ръководителят на тима Мариян Георгиев беше избран за най-добър треньор на турнира.