Страхотна Роси Денчева е на полуфинал във Франция

01.11.2018 16:48

Росица Денчева се класира за полуфиналите на турнира от трета категория на Тенис Европа в Грединян (Франция). Надпреварата е за момчета и момичета до 12 годишна възраст. При момичетата Росица Денчева (ТК „Плевен 90″) продължава с убедителното си представяне. Денчева победи с 6:2, 6:1 Фредерике Папе от Дания. Това е четвърта победа за българката без нито един загубен гейм. За място на финал Денчева ще играе срещу представителката на домакините Сара Илиев.

За съжаление при момчетата Георги Георгиев (ТК „Свиленград“) отстъпи в два сета на четвъртфиналите от Мартин Лаудалус от Испания.

За съжаление Павел Маринов (ТК „Суперспорт“, Варна) загуби на осминафиналите с 1:6, 3:6 от Роджър Фера от Испания.

В утешителната надпревара при момичетата Емма Фантусис (ТК „Изида“, гр.Добрич) загуби в два сета на четвъртфиналите от Наймо Оливерас от Франция.

Георгиев, Маринов, Денчева и Петрова с треньор Даниел Ангелов са част от „А“ националния ни тим до 12 г. и участват в турнира с подкрепата на програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп“, „Асикс“ и „Гроугрийн Юръп“ АД.

България има много сериозни традиции на турнира във Грединян (Франция). Първото издание на надпреварата е през 1993 г., а победители тогава стават Жюстин Енен и Фелисиано Лопес. Още на следващата година Тодор Енев триумфира при момчетата. През 2003 година Григор Димитров печели първото място при момчетата, а през 2013 година титлата печели Адриан Андреев. През 2016 година първа при девойките е Денислава Глушкова.