В Плевен официално откриват 16-ата Международна медицинска научна конференция за студенти и млади лекари

09.10.2018 8:08

От 8 до 13 октомври 2018 г. в Телекомуникационния Ендоскопски Център на МУ-Плевен се провежда поредното издание на традиционния за Медицински университет – Плевен младежки научен форум – XVI Международна медицинска научна конференция за студенти и млади лекари (MDSC). Събитието ще протече под мотото “Nothing to fear”. Акцентите са отново върху най-новите постижения в областта на медицината и фармацията, върху новостите при оказване на спешна медиицнска помощ при екстремни състояния с дискусии върху иновативните подходи в медицинското образование, наука и практика.
За четвърта поредна година конференцията ще стартира на 8-9 октомври 2018 г. с Есенно училище по иновации в медицината на следните теми:
• 8 октомври 2018 г. – „ADVANCED TRAUMA LIFE SUPPORT“, с модератори д-р Борис Таблов (Клиника по Анестезиология и интензивно лечение, Клиника Рупинер, Нойрупин. Германия), д-р Емил Филипов, д-р Добромир Нгуен (Клиника по Пропедевтика на хирургическите болести, УМБАЛ „Д-р Георги Странски“, Плевен, България) и д-р Иван Малкодански (Клиника по Анестезиология и интензивно лечение, УМБАЛ „Света Марина“, Плевен, България). Изтъкнати гост-лектори от гр. София и млади специалисти от МУ-Плевен ще представят актуални проблеми в различни области на персонализираната медицина.
• 9 октомври 2018г. – „Изкуството в лицевата реконструкция“ с модератор проф. Партха Вайда, д.м., преподавател в Университета John Moores, Ливърпул, Великобритания, консултант по пластична, реконструктивна и естетическа хирургия, директор на организацията „Хирургичното изкуство“. Лекцията ще бъде последвана от официалната церемония по откриването на конференцията от 16.00 ч, която ще завърши с академичната лекция на проф. д-р Дейвид Уилиям Кранстън, професор по хирургия към Катедрата „Хирургически науки“, Нъфийлд, Оксфордски университет, почетен консултант по урология в Университетска болница Оксфорд. Ректорът проф. д-р Славчо Томов ще поздрави аудиторията и почетния гост и ще направи демонстрация на 3D студиото за обучение. Официален гост на откриването на младежкия форум е кметът на Община Плевен Георг Спартански. Заместник-деканът на Факултет „Медицина“ доц. д-р Добромир Димитров ще демонстрира възможностите на 3D масата за виртуални дисекции и ще представи проф. д-р Дейвид Уилиям Кранстън, почетен гост на конференцията.
На 10 октомври 2018 г. участниците ще могат да се запознаят с възможностите за мобилност по Международната програма „ЕРАЗЪМ+“, които ще бъдат представени от проф. д-р Савелина Поповска д.м.н., зам. ректор по Европейска интеграция и международно сътрудничество и Николина Ангелова от Центъра за евроинтеграция и международно сътрудничество при МУ-Плевен.
Програмата продължава с две кратки лекции – ПРИЦЕЛНА ТЕРАПИЯ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА HER2+ РАК НА ГЪРДАТА: 20 ГОДИНИ НА СМЕЛИ ИНОВАЦИИ. В рамките на форума е предвидена поредица от паралелни работни срещи с изцяло практическа насоченост, в хода на които, под ръководството на лекари-специалисти, участниците ще усъвършенстват уменията си в областта на хирургичните шевове, гипсовата превръзка, кардиопулмоналната ресусцитация, ултразвуковата диагностика и др.
На 11 октомври 2018 г. програмата на младежкия форум включва ключова лекция, изнесена от д-р Зул Мирза, Консултант по спешна медицина в болница Челси и Уестминистер, Фондация NHS, почетен старши клиничен лектор, Imperial College School of Medicine, Лондон, Великобритания, на тема: „Травма при бременни и деца“. След лекцията ще бъде проведен семинар с д-р Димо Станчев, президент на Българската асоциация по психотерапия, на който ще бъдат изложени Психологическите аспекти на страха и адаптацията към взимането на решения при спешни ситуации в ежедневната медицинска практика.
Друг официален гост на XVI Международна медицинска научна конференция за студенти и млади лекари е Негово Превъзходителство Посланикът на Япония в България г-н Масато Ватанабе. На 12 октомври 2018 г. той ще проведе среща с ръководството на университета, с японските студенти и ще присъства на лекциите на видни представители на медицинската наука и академичната общност у нас и в чужбина:
• Д-р Кеничиро Хасуми, Токио, Япония, основател на Международна изследователска фондация Хасуми – България и Доктор хонорис кауза на МУ-Плевен, с академична лекция на тема: “Предварителни изходи от осем случая на пациенти в IV стадий на рак, лекувани с IDC интратуморно инжектиране,комбинирано със стандартна антитуморна терапия”. Д-р Хасуми в пионер в изследването и приложението на терапевтични противоракови ваксини чрез инжектиране на култивирани автоложни дендритни клетки за стимулиране на терапевтичен имунен отговор при онкологични заболявания.
• Проф. д-р Дийн Манн, факултет „Медицина“, Университет Мериленд, Балтимор, САЩ, ще представи академична лекция на тема „Имунни отговори,насочени към туморни антигени и антитела при пациенти с напреднали злокачествени заболявания ,лекувани според HITV протокол, който съчетава имунотерапия със стандартна лъчетерапия.“
• Д-р Галя Атанасова, д.м. от Клиниката по Вътрешни болести към Медицински университет Плевен, ще представи пленарна лекция на тема „ЕКГ методи за скрининг на злокачествените заболявания“.
• Д-р Томас Филипич, специалист по лазерна хирургия от Виена, Австрия, ще отговори на въпроса: „Лазерен супер инструмент -какво да очакваме?“
• Доц. д-р Емил Гачев, д.м. от катедра Катедра „Клинична фармакология и терапия“, Медицински университет – София, ще се включи с пленарна лекция на тема: „Истински еквивалентни ли са биоеквивалентните лекарства?“.

#тагове:

НАЙ-НОВИ: