Спартак с класическа победа с 3:0. Само в Плевен за Плевен вижте снимки на головете!

12.08.2018 20:49

Футболният Спартак стартира с класическа победа с 3:0 над тима на Трявна новия сезон в Северозападната Трета лига. Плевенският тим, вече с плевенски треньор и футболисти, доминираше през целия мач и позволи на гостите да отправят едва два точни удара към домакинската врата.

Първите два гола паднаха през първото полувреме след статични положения пред вратата на гостите. Първо в 15-тата минута, след пряк свободен удар, капитанът Цветан Петров майсторски прехвърли противниковия вратар, който очакваше центриране, а не пряк обстрел. 5 минути по-късно, Станислав Иванов бе най-съобразителен след корнер за плевенчани и с премерен удар матира вратаря на Трявна. При този резултат завърши и първото полувреме.
Второто полувреме Спартак започна също с постоянни атаки към вратата на Трявна. Така логично, след няколко опасни удара, се стигна до красиво изпълнение на капитана Цветан Петров в 55-тата минута, който след флангова атака и центиране, пое топката в наказателното поле, завъртя се и с прецизен удар я насочи в долния ляв ъгъл на противниковата врата.
След това играта се поуспокои, като и двамата треньори направиха в рамките на десетина минути задължителните си три смени. Така при резултат 3:0 прозвуча последният съдийски сигнал.
Трябва да отбележим отличната игра на средната линия на Спартак и многократните опасни пробиви на неуморимия Тихомир Тодоров и капитана Цветан Петров, както и като цяло оставилия добро впечатление с играта си отбор на Спартак, под диригентската палка на Краси Бислимов.

снимки: Плевен за Плевен, всички права запазени!