Излъчиха победителите в първия кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен „Мир и Дружба – Възраждането”

07.05.2018 14:41

Юлиан Серафимов и Лора Христова спечелиха победите в класовете KZ и Formula в първия кръг от шампионата на Картинг Клуб Плевен – „Мир и Дружба – Възраждането”. Серафимов спечели и двата състезателни манша. Първият беше особено драматичен. На старта потеглилият от полпозишън Александър Цветанов не успя да включи на скорост и бе ударен отзад на няколко пилоти. Състезанието бе спряно за 30 мин, за да може пилотите да оправят машините си.
При втория старт пък се стигна до инцидент между Давид Павлов и Николай Йорданов-Завалийката. Последва ново прекъсване, като след него Павлов не успя да стартира заради повреди по машината. При третия старт вече всичко бе нормално. Поведе Цветанов, следван от Огнян Ламбиев и Серафимов. Във втората обиколка Юлиан изпревари Огнян, а в 8-ата се справи с Александър и спечели.
Във второто състезание инциденти нямаше, като Серафимов води от старта до финала. Цветанов завърши 2-и на близо 3 секунди, а трети стана Светослав Петков, изпреварил Ламбиев. Пети завърши шампионът от миналата година в клас Formula Асен Здравков, а друг нов пилот в класа Кирил Димитров е 7-и.
В клас Formula в първото състезание Лора Христова и Габи Пецов се сблъскаха след старта, като Габи отпадна, а Лора продължи без сериозни поражения по машината и спечели. Втори остана Пламен Христов, а 3-и Петър Рангелов. Във втората надпревара Лора отново спечели пред Пламен Христов, а подиумът този път допълни Пецов. Рангелов не стартира заради технически проблем.
В клас Birel Art Стоян Барбуков спечели 2 от 3-те състезания и заслужи първото място за кръга със 70 точки. Една победа взе и Цветомир Иванов, който с още 3-о и 5-о място зае 2-ата позиция за кръга с 52 точки.