Роси Денчева стартира с успех на двойки на турнир във Франция

06.03.2018 8:36

Младите български тенисисти до 12 г. започнаха участието си в основните схеми на турнира в Оре (Франция) с три победи в първия ден от надпреварата. Георги Георгиев (ТК „Свиленград“) даде само 2 гейма на Максенс Пети (Фр) – 6:2, 6:0. Павел Маринов (ТК „Суперспорт“, Варна), който спечели 2 победи в квалификациите, днес се справи и в първия кръг на основната схема с Жюл Каби (Фр) със 7:5, 6:3. Робен Гавани (ТК „Свиленград“) загуби от Рафаел Ваксман (Фр) с 3:6, 4:6.
Третата победа дойде в турнира на двойки при момичетата, където Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) и Каталина Петрова (ТК „15:40“, София) спечелиха мача си срещу представителките на домакините Галдано и Каре с 6:1, 6:4. Двубоите на сингъл при тях започват днес с участието само на Денчева. За жалост Петрова загуби в първия кръг на квалификациите.
Георгиев, Маринов, Денчева и Петрова са част от „А“ националния ни отбор до 12 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“, „Асикс“ и „Гроугрийн Юръп“ АД. Треньор на отбора е Даниел Ангелов.