„Спартак“ с класически успех над „Марек“, две греди спасиха дупничани от разгром (снимки)

02.02.2018 17:03

В поредната си контрола, играна на Националната футболна база в София, „Спартак“ (Плевен) записа нова победа с класическото 3:0. Този път „сините“ се наложиха над „Марек“ (Дупница). Плевенчани бяха видимо по-добрият отбор и с оглед на създадените положения заслужено победиха. Мачът започна с натиск на спартаклии и резултатът не закъсня. В 16-ата минута след хубава атака през центъра Радослав Байчев шутира, вратарят на „Марек“ парира удара му, но топката се озова в непокрития Радой Божилов, който с плътен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 23-ата минута Захари Янков можеше да удвои, но шутът му срещна напречната греда. Второто полувреме плевенският тим отново пое инициативата, като опасните атаки следваха една след друга. В 50-ата минута след великолепен удар от дъгата пред противниковата врата Тодор Тодоров разстреля дупнишкия вратар, вкарвайки за 2:0. 10 минути по-късно отново той можеше да вкара своя втори гол в мача, но топката отново срещна гредата над вратаря. Две минути по-късно в 62 мин. дошлият днес в отбора на „Спартак“ Александър Михайлов оформи класическото 3:0. Десет минути преди завършека на двубоя в игра се появи възстановилият се от контузия Иван Петков. До края на мача отборът от Плевен направи още няколко хубави опасни атаки, но до нов гол не се стигна. При този и резултат завърши срещата, като в четвърти пореден мач отборът не познава вкуса на загубата, записвайки три победи и едно равенство.