Плевенчанката Роси Денчева с отличие от Мастърс турнира по тенис до 12 години

11.10.2017 16:01

Дейвид Хагерти – президент на Международната тенис федерация, Мери Пиърс – достигнала до номер 3 в света и Стефан Цветков – президент на Българската федерация по тенис наградиха шампионите в Мастърса за момчета и момичета до 12 год. и юноши и девойки до 14 год. Награди връчиха също изпълнителния директор на Професионалния регистър на тенис треньорите Дан Санторум, вицепрезидентите на БФТ Рангел Марков и Огнян Илиев, генералният секретар на федерацията Катерина Генова и тенис-мениджърът Фабио Дела Вида.
Мастърса до 12 и до 14 год. „За наградите на Lotto от SPORT DEPOT“ се проведе на кортовете на Националния тенис център в София. В надпреварата право на участие имаха най-добрите български състезатели в отделните възрасти.
При момчетата до 12 години първото място спечели Виктор Марков ТК „Диана“, гр.София. Във финалната среща Марков победи с 4:2, 4:0, 4:0 Димитър Пенчев ТК „Кристи“, гр.Дряново. В спор за третото място Илиян Радулов ТК „Тракия СКЛАТ“, гр.Пловдив се наложи с 2:4, 4:3(2), 4:2, 4:1 над Борислав Златанов ТК „Пазарджик“.
При момичетата до 12 години с титлата триумфира Ангела Ганева ТК „Кристи“, гр.Дряново. Ганева победи с 4:3(4), 4:3(2), 2:4, 4:2. Ева Бусаад ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора. В мач за третото място Росица Денчева ТК „Плевен 90“, гр.Плевен се наложи с 2:4, 4:1, 4:0, 4:0 над Йоанна Радулова ТК „Тракия СКЛАТ“, гр.Пловдив.
При юношите до 14 години първи стана Максим Хорозов ТК „Железничар 1996“, гр.Пловдив. Хорозов победи във финала Владимир Попов ТК „Академик 83“, гр.Пловдив с 4:1, 4:2, 4:2. В спор за третото място Янаки Милев ТК „Локо 98“, гр.Пловдив се наложи с 4:3(5), 0:4, 4:1, 2:4, 4:2 над Ивайло Дечев ТК „Левски“, гр.София.
Денислава Глушкова ТК „Дема“, гр.София спечели титлата при девойките до 14 год. Във финалната среща Глушкова победи с 4:0, 4:1, 4:1 Виолина Митрофанова ТК „Спорт Палас“, гр.Сливен. На трето място са класира Никол Русева ТК „Престиж“, гр.Велико Търново, а на четвърто Велина Минчева ТК „Стоянстрой“, гр.Пловдив.
Наградите за призьорите са осигурени от “SPORT DEPOT“ – официален и ексклузивен вносител на италианската марка „Lotto“ за България. Шампионите получиха ваучери за екипировка с марка „Lotto“ на стойност 700 лева, а класиралите се на второ място екипировка на стойност 300 лева.