Детето-чудо от Плевен Роси Денчева продължава с победите зад граница

23.06.2017 8:05

Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) и Робен Гавани (ТК „Витоша“) се класираха за полуфиналите на най-силния международен турнир за деца до 10 г. „Смриква Боул“ в Хърватия.
Малката плевенчанка продължи победния си марш като загуби едва първия си гейм в турнира. Роси отстрани сръбкинята Александра Стеванович с 4:1, 4:0 и се класира по безапелационен начин в топ 4 на състезанието. В спор за място на финала нейна съперничка ще бъде тайландката Ли-Я Чу.
При момчетата имахме двама представите на четвъртфиналите. Робен Гавани спечели мача си срещу руснака Тимофей Дерепаско с 4:1, 0:4, 10:4. Негов съперник ще бъде чеха Щепан Скленичка, който елиминира другия български участник Ивайло Симеонов (ТК „Кристи Дряново“) след 4:2, 4:0.
6 български таланти участват в „Смриква Боул“ с финансовата подкрепа на програмата на БФТ и ММС „Тенисът – спорт за всички“.

Снимка: архив