Страхотна Роси Денчева е на четвъртфинал в Хърватска

22.06.2017 9:11

И тримата български представители, които играха в третия кръг на най-силния международен турнир по тенис до 10 г.- „Смриква Боул“, спечелиха своите мачове и се класираха за ¼-финалите на надпреварата.

Най-изразителна бе победата на Росица Денчева (ТК „Плевен 90“), която не даде нито гейм на чехкинята Тереза Валентова и се наложи с убедителното 4:0, 4:0.
Робен Гавани (ТК „Витоша“) също се справи в два сета със своя опонент – Яник Лисо (Италия) и спечели с 4:2, 4:2.
Ивайло Симеонов (ТК „Кристи Дряново“) загуби първия сет с 0:4, но после постигна пълен обрат, за да триумфира с крайното 0:4, 4:2, 10:6.
Така България ще има трима четвъртфиналисти в 22-рото издание на надпреварата, в което участват най-добрите тенисисти за тази възраст от 40 страни в света. Участието на триото, както и на останалите от тима ни – Алекдандър Василев, Иван Монов и Елизара Янева, се финансира по програмата на БФТ и ММС „Тенисът – спорт за всички“.
Отборът ни е воден от треньорите Даниел Ангелов и Димитрина Иванова.