Яворовци донесоха още 16 медала от републикански ученически игри

15.06.2017 9:40

СУ „Пейо Яворов“ – Плевен се завърна с бронзовите отборни медали от ученическите игри по Лека атлетика за момичета 5 – 7 клас, провели се в Сливен на 10 и 11 юни. Възпитаничките на учителя Мариян Георгиев спечелиха индивидуални награди в дисциплините 100 м гладко бягане с резултати: Габриела Иванова 12,66 сек. – завоюва шампионската титла, Ивета Бойнова остана с второто място в скока на височина с резултат 150 см. Щафетата 4 x 100 м. Полина Атанасова, Весела Димитрова, Ивета Бойнова и Габриела Иванова се класира на второ място с резултат 54,84 сек.
Тази година училището беше единственото в страната, което имаше участници и в двете възрастови групи на ученически финали по лека атлетика – юноши 8 – 10 клас – II-ро отборно място и момичета 5 – 7клас – III-то отборно място.
От 2010 г. до този момент СУ „Пейо Яворов“ има 11 класирали се отбора, като през тези години училището спечели общо 69 медала, от които 29 индивидуални – 7 златни, 15 сребърни и 7 бронзови.