Николай Тодоров дебютира за националния отбор при победата над Грузия

09.06.2017 8:02

Плевенчанинът Николай Тодоров записа официален дебют с екипа на младежкия национален отбор при победата над Грузия с 1:0 в контролна среща, играна вчера на Националната футболна база в „Бояна“. Приятелската среща бе част от подготовката на тима за предстоящите евроквалификации, които стартират през септември.

Тодоров започна мача като титуляр и остави отлични впечатления, като имаше възможност дори да дебютира с гол за България. В 24-ата минута Денислав Александров проби отдясно и центрира в наказателното поле, където нападателят на шотландския „Хартс“ засече топката и стреля, но над вратата. Николай Тодоров остана на терена до 59-ата минута, когато бе заменен от Кристиян Пешов, а единственото попадение за българите вкара Владимир Айтов в 74-ата минута.
Следващата контрола на младежките ни национали е на 12 юни, когато отново на Националната футболна база посрещат връстниците си от Гърция.