Шахматистката Патрицие Найманова с отлично представяне в два турнира

28.05.2017 15:30

Успешно представяне на шахматистката от Червен бряг Патрицие Найманова от два турнира, проведени в последната седмица.

На 20 май в град Павликени под патронажа на кмета се е провел турнир по ускорен шахмат с участието на 108 състезатели от различна възрастова група и пол. Контролата е била 20 мин. на състезател.

Патрицие Найманова е завършила само с две загуби, което й е отредило първо място в категория момичета 12г., а също така е била наградена за най-успешна шахматистка в турнира при момичетата.

Веднага на другия ден в гр.Ловеч се е провел 11-ти Отворен шампионат по ускорен шах с участието на 72 състезатели, сред които утвърдени имена в българския шахмат.

Патрицие също е взела участие и отново се е справила отлично като е завършила с две загуби и това й е отредило престижното 2ро място в категория жени.

Пред Патри е поредното предизвикателство – участие на Европейското първенство по шахмат в Румъния, за което провежда усилена подготовка.

Снимки: личен архив