Спартак с измъчена победа в дебюта на Челестинов

14.05.2017 12:09

Отборът на Спартак (Плевен) запази шансовете си да играе във Втора лига и през новия сезон след драматичен успех над Левски (Карлово) в Хисаря. Плевенчани, водени от старши треньора Момчил Челестинов, откриха резултата още в 11-тата минута чрез Георги Чакъров, а до края на първото полувреме пропуснаха няколко изгодни ситуации да удвоят аванса си.

В 57-та минута Илиас Игнатидис от домакините изравни резултата, а в 76-тата Кевин Нцхо направи пълен обрат. Отново Георги Чакъров бе главно действащо лице и успя да направи 2-2 в 82-та минута. В 93-тата резервата Велимир Попчев вкара жизненоважен гол за Спартак и остави надеждите за оцеляване живи.

С победата Спартак (Плевен) събра актив от 30 точки, но все още е в зоната на изпадащите. Другата седмица посрещат отбора на Оборище (Панагюрище), който е с 34 точки.  Ботев (Гълъбово) е с 33 точки, но и мач по-малко.