Второкласник от Плевен с отлично представяне в първия турнир от Атлетическата лига GO!KIDS!

23.03.2017 16:31

На 19 март на Националния стадион „Васил Левски“ се проведе първият турнир от Атлетическата лига GO!KIDS!. В него участваха 350 деца от цялата страна. Осемгодишният Томи Хаджийски – второкласник в НУ „Отец Паисий“ и възпитаник на СКЛА „Феникс 2004“ с треньор Теменужка Бузова, се класира първи в серията си на 60 м гладко бягане с време от 9.40 сек., които бяха достатъчни да влезе с второ време във финалното бягане. С 9.49 сек. на финала Томи отвя конкуренцията и заслужено спечели златния медал, който му донесе 10 точки. В скока от място (1.78 м) той зае четвърто място, а оттам получи още 7 точки. Така, със сбор от 17 точки след първия турнир той стана втори в страната.

Това далеч не е първият спортен успех за малкия плевенчанин. За втора поредна година Томи е шампион на турнира „Децата на Плевен“ на 60 м и на дълъг скок. Миналата година талантливият спортист участва в турнира „Тереза Маринова и приятели“, където от 93 деца взе бронзов медал на 60 м с време 9.80 сек., а на хвърляне на 200 гр топка – 10 място с 14.60 м. През 2015 г. детето участва в международен тунир в Димитровград, Сърбия. Там спечели златен медал на двубой – 60 м и скок дължина 3.10 м. През 2016 г. на същия турнир зае 5 място в трибой – 60 м, скок дължина и хвърляне на вотрекс.

Освен добър спортист, той е и отличен ученик и добър математик, като се класира почти на всяко математическо състезание.