Петият шахматен турнир „Млади надежди” ще се проведе в Плевен на 8 април

14.03.2017 15:25

Петият шахматен турнир „Млади надежди” ще се проведе в Плевен на 8 април. За това информират от Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI”, които са и домакини на проявата.  Турнирът ще бъде с начален час 10,00 ч. в събота, 8 април.

Турнирът е в две възрастови групи – до 8 год. – родените след 01.01.2009 г. и до 10 год. – родените след 01.01.2007 г.
Ще се играе общ турнир, в който ще бъдат класирани призова тройка и победител до 8 години. Турнирна такса: 10 лв.

Турнирът ще протече по швейцарска система „Swiss Manager‛ в 6 кръга с контрола от 25 минути на състезател за завършване на партията.

Заявки за участие се приемат до 7 април на имейла на клуба e-mail: [email protected].

Класирането се извършва в зависимост от набраните точки. В случай на равенство се прилагат следните допълнителни показатели: – резултат в точковата група; Медиана Бухолц (без най-слабия резултат); Бухолц; Брой победи.

Победителите до 10 и до 8 г. получават Преходни купи.
Крайното класиране във веригата ще се извърши след шестия турнир на базата на 5-те най-добри представяния (от 6 възможни турнира) на всеки състезател, като се води точкова класация – на всеки турнир за класиране на 1 място се дават 15 точки и т.н. до 15 място – съответно 1 точка.

За записване и контакти: Христинка Илиева, тел. 0886 026 842.

Снимка:, архив, Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI”