Нургюл Салимова стана шампион по класически шах за жени в Плевен – фото-галерия

06.03.2017 16:00

Тази седмица Плевен бе домакин за 3-ти път на финалите на Държавното индивидуално първенство по шахмат за жени. Турнирът се проведе благодарение на любезното съдействие на хотел „Ростов“ и домакина Васил Антонов, като в него премериха сили състезателките от топ 10 на българския шахмат.

В оспорвана битка състезателката на ШК „Бургас 64” Нургюл Салимова спечели 66-ото издание на Държавно индивидуално първенство по класически шах за жени. 13-годишната шахматистка покри в Плевен и норма за международен майстор. Втора остана гросмайстор Маргарита Войска, а трета – Виктория Радева.
Домакинът на състезанието Васил Антонов бе поканил лично олимпийската ни шампионка по троен скок Тереза Маринова да връчи купата на победителката.