„Купа Трети март“ посреща днес над 300 ориентировачи в Плевен
И през тази година Плевен ще бъде домакин на едно от големите състезания по спортно ориентиране. В него имат право да вземат участие всички клубове по ориентиране от страната с неограничен брой състезатели. То е включено в календара на Българската федерация по спортно ориентиране.
Заявки за участие са изпратили над 300 състезатели от 23 клуба в страната. Стартът на „Купа 3 март” ще бъде даден днес в 11 ч., в „Бохотската гора”. Подготвени са маршрути в 13 възрастови групи, като най-дългото разстояние ще изминат мъжете/елит/ – общо 6900 метра, с 20 контролни точки и сборно изкачване – 200 метра. Най-къси са маршрутите на 10-годишните – 1500 метра, със 6 контролни точки и с 40 метра сборно изкачване. Картата, на която се провежда състезанието, е обновена през 2016/2017 година.
Маршрутите са съобразени с изискванията за провеждане на състезания по ориентиране. Класирането ще бъде индивидуално и отборно, като първите трима в индивидуалното ще получат медали, а в отборното класиране – възпоменателни купи.
НАЙ-НОВИ:
- С обща инициатива ученици от Плевен и Ловеч отбелязаха Деня на Земята
- Бягане за добра кауза: Плевен се включва в благотворително бягане на 4 май
- Катастрофа днес между лек и тежкотоварен автомобил на пътя Червен бряг – Чомаковци. Има пострадал...
- От 10 до 22 май: Заради неотложни ремонти спират топлоподаването в райони на Плевен
- Заради катастрофа: Ограничено е движението по пътя Луковит – Кнежа в участъка Червен бряг – Чомаковци
- Дело срещу многократно санкциониран за нарушения на правилата за движение гледа състав на Плевенски окръжен съд
- До 2 май млади оперни певци подават документи за участие в конкурса на името на Гена Димитрова
- Информиране на местните производители относно Регламент (ЕС) 2023/2411 за защита на географски означения на занаятчийски и промишлени продукти
- Плевенските пожарникари с бърза реакция при пожар в борова гора в местността „Мъртва долина“
- Служители от РУ-Никопол спасиха 80-годишна жена, паднала в дере в двора си