Александър Георгиев дебютира със загуба начело на „Спартак“

28.01.2017 16:05

10.12.spartak1

Футболният „Спартак“ допусна загуба в първата си контрола от подготовката за пролетния полусезон. Плевенчани отстъпиха с минималното 1:0 на дублиращия тим на ЦСКА в среща, играна в Ловеч. Това бе и първи мач начело на плевенчани на новия старши-треньор Александър Георгиев.

В осмата минута Георги Търтов откри резултата след прецизен пас на Петър Витанов. Седем минути по-късно Емил Петров от Спартак получи червен картон за спиране на голова атака на червените, но според предварителната договорка между треньорите бе заменен от друг състезател. ЦСКА II продължи с натиска и възпитаниците на Светослав Тодоров до края уцелиха и две греди чрез Георги Минчев и голмайстора Търтов. Единствената сериозна опасност пред вратата на ЦСКА дойде след удар на червения юноша Григор Долапчиев, който уцели греда през втората част.

Снимка: архив „Плевен за Плевен“