Тежка загуба за „Спартак“ в първия мач за годината

07.01.2017 20:30

5.11.beroe8

„Спартак“ загуби гостуването си на „Берое“ с 96:65. Двубоят в общинската спортна зала в Стара Загора премина почти изцяло под диктовката на играчите на Берое. „Зелено-белите“ започнаха със серия от 6:0 и още до края на първата част авансът стана двуцифрен – 22:11.
В началото на втората част обаче гостите демонстрираха повече концентрация и умело се възползваха от серията от грешки, допуснати от играчите на Берое. Така в средата на тази четвърт разликата бе сведена до едва 9 точки – 27:19. На полувремето пък авансът на старозагорци бе само 7 точки – 38:31.
След почивката Берое започна по-силно и след серия от 13:2 върна двуцифрения си аванс. В края на третата четвърт предимството на домакините надхвърли 20 точки – 72:51. Сериозният аванс позволи на домакините да доиграят спокойно двубоя в последната част.
За „Спартак“ с 14 точки най-резултатен бе Милован Савич. По 11 пък вкараха Герасим Николов и Александър Груев, който имаше и 8 асистенции.
Снимка: архив „Плевен за Плевен“